
Czy domki letniskowe muszą mieć świadectwo energetyczne?
Od 28 kwietnia 2023 roku właściciele domków letniskowych będą zobowiązani do posiadania świadectwa energetycznego. Obowiązek ten dotyczy domków letniskowych o powierzchni użytkowej powyżej 50 m². Świadectwo energetyczne jest dokumentem, który określa zużycie energii przez budynek. Posiadanie świadectwa energetycznego jest obowiązkowe w przypadku sprzedaży lub wynajmu domku letniskowego. Świadectwo energetyczne jest również wymagane w przypadku ubiegania się o dofinansowanie na remont lub modernizację domku letniskowego.
Jeśli jesteś właścicielem domku letniskowego, pamiętaj o tym, że od 28 kwietnia 2023 roku będziesz zobowiązany do posiadania świadectwa energetycznego. Posiadanie świadectwa energetycznego jest obowiązkowe w przypadku sprzedaży lub wynajmu domku letniskowego. Świadectwo energetyczne jest również wymagane w przypadku ubiegania się o dofinansowanie na remont lub modernizację domku letniskowego.
Jakie są korzyści z posiadania świadectwa energetycznego?
Posiadanie świadectwa energetycznego może przynieść wiele korzyści, takich jak:
- niższe rachunki za energię
- poprawa komfortu życia
- zwiększenie wartości nieruchomości
- uzyskanie dofinansowania na remont lub modernizację budynku
- spełnienie wymagań formalnych przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości
Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć domek letniskowy, pamiętaj o tym, że posiadanie świadectwa energetycznego może ułatwić sprzedaż lub wynajem domku letniskowego i przynieść Ci wiele korzyści.
Popularne wpisy

Ile kosztuje zrobienie świadectwa energetycznego?
Świadectwo charakterystyki energetycznej (SCE) to dokument, który określa zapotrzebowanie na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych budynku lub części budynku. Jest ono obowiązkowe dla wszystkich budynków, które są przedmiotem obrotu gospodarczego, a więc są sprzedawane lub wynajmowane

Czy Certyfikaty Charakterystyki Energetycznej wykonane on-line są legalne?
Świadectwo charakterystyki energetycznej (SCE) jest dokumentem, który określa klasę energetyczną budynku lub lokalu mieszkalnego. SCE jest wymagane w przypadku sprzedaży, najmu lub zbycia budynku lub lokalu mieszkalnego. Do sporządzenia SCE uprawnieni są projektanci, inżynierowie budownictwa oraz osoby posiadające uprawnienia do opracowania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.

Oszczędzanie energii elektrycznej to dla Polaków poważna sprawa.
W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, coraz większa świadomość społeczna skłania obywateli do podejmowania działań mających na celu redukcję zużycia energii elektrycznej. W obliczu wzrastających kosztów energii i rosnących wyzwań związanych z globalnym ociepleniem, Polacy stają się coraz bardziej zainteresowani sposobami na efektywne oszczędzanie w swoich gospodarstwach domowych.

Jak podnieść klasę energetyczną budynku mieszkalnego?
Istnieje wiele sposobów na poprawę efektywności energetycznej domu i podniesienie jego klasy energetycznej.