PrzyjaznyAudyt.pl Aktualności Wymiana stolarki okiennej a świadectwo energetyczne budynku.
Wymiana stolarki okiennej a świadectwo energetyczne budynku.

Wymiana stolarki okiennej a świadectwo energetyczne budynku.

Wymiana stolarki okiennej to jedna z najskuteczniejszych metod poprawy efektywności energetycznej budynku. Nowe okna mogą pomóc zaoszczędzić nawet do 30% energii potrzebnej do ogrzewania i chłodzenia domu. Wymiana okien może również pozytywnie wpłynąć na świadectwo energetyczne budynku.

Świadectwo energetyczne to dokument, który zawiera informację o zużyciu energii przez budynek. Jest ono wydawane przez uprawnionego rzeczoznawcę energetycznego. Świadectwo energetyczne jest ważne przez 10 lat i jest wymagane przy sprzedaży lub wynajmie budynku. Zmiany dokonywane w budynku (wymiana okien/ zmiana elewacji) wymagają ponownego wystawienia świadectwa energetycznego budynku.

Wymiana okien może poprawić klasę energetyczną budynku. Klasa energetyczna to ocena zużycia energii przez budynek w skali od A+ (najbardziej energooszczędna) do G (najmniej energooszczędna). Im wyższa klasa energetyczna, tym mniej energii zużywa budynek.

Wymiana okien to inwestycja, która się opłaca. Nowe okna mogą pomóc zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię, a także poprawić komfort życia w domu.